Netlač řeku, teče sama.

Ptal jsem se klavíristky, ptal jsem se motocyklového závodníka, ptal jsem se zápasníka, ptal jsem se sprintera, ptal jsem se vrhače, ptal jsem se plavce a ptal jsem se i člena zásahové jednotky. Ať už byl prostředkem výkonu jejich profese klavír, motocykl, baletizol, kovová koule, tretry, plavecká dráha nebo útočná zbraň, jedno je pojilo – maximálně efektivní výkon podávají jen při maximálním uvolnění. Fouetté lze točit pouze švihem a nejdále dohodíte rovněž pouze švihem, nikoli tlakem. Střed terče zasáhnete jedině v uvolněném výdechu a prsty kladete na klaviaturu uvolněně, proto hbitě.

I na našich kurzech předáváme účastníkům schopnost uvolnit ve výkonu nadbytečné napětí těla a nakládat s investovaným úsilím adekvátně k výkonu. Netlač řeku, teče sama. Efektivní krokový cyklus běhu je přesně takový – pravidelný, rytmický, uvolněný, švihový, bez nadbytečných energetických investic. Bez čeho se při edukaci pohybu neobejdeme? Bez uvolnění mysli, duše. Vedeme k němu slovem, hmatem i výrazem tváře. Nespěcháme, konečně nemusíme spěchat.

Na co člověk nestačí, to zabezpečí okolní příroda, přívětivost prostředí a bezpečně i lahodná strava. Léty prověřený koncept péče o běžce a běžkyně bez rozdílu věku a výkonnosti je zde pro Vás i v roce 2024. Těšíme se na Vás.