Cílíme na Vaší kondiční a posturální připravenost

Běžecký krok spočívá na vrcholu pohybového vývoje člověka. Nabízí nám možnost odpoutat se od země a putovat volně prostorem, letět. Co ke vzletu a následovnému přistání potřebujeme dominantně? Aby bylo naše tělo schopno danou zátěž nejen udýchat, ale i svalově ustát, udržet. Proč? Běh je přece střídání letu a stoje na jedné noze! Na našich kurzech cílíme na obě tyto vzájemně nepostradatelné složky. Připojte se k nám a objevte v běhu opět radost a lehkost. Přihlaste se na Běžecký kurz Adršpach 2024

13. – 16. červen 2024
5. – 8. září 2024

Na čem program stojí

  • analýza hybného stereotypu – 2D kinematická analýza
  • posturální kondice – posilování na podkladě vývojové kineziologie
  • kondiční zdatnost – vytrvalost, síla
  • kruhový trénink – silová vytrvalost
  • posturální hygiena – péče o plosku, strečink
  • řízená relaxace

„Jako začátečnice jsem se obávala tréninkových dávek, abych je zvládala a nebyla poslední. V mé výkonnostní skupině jsem se cítila komfortně, bez tlaku na výkon.“

V péči o Vás jsou nám nosným pilířem programu zkušení lektoři – terapeuté z prostředí klinické rehabilitace a trenéři z prostředí výkonnostního sportu. Nad svou odbornost disponují zejména hlubokou mírou empatie a lidskosti. O individualizaci péče nám jde především.

V kondiční části programu se zaměříme na korekci a rozvoj běžeckého kroku s využitím běžeckých korekčních prvků a na posilování přirozených pohybových vzorů dle vývojové kineziologie. Obsah lekcí doplníme o využití senzomotorických a funkčních pomůcek.

V kompenzační části programu si pohodlně vystačíme s optimálním polohováním a vnímáním vlastního těla. Inspiraci nalézáme v rehabilitačních a cvičebních konceptech napříč světovým spektrem.

„Cílem kurzu je po čtyři dny objevovat a upevňovat optimální pohybové vzory.”

Kdy

Příjezd naplánován na čtvrtek v 19.00/20.00h. Kurz končí v neděli ve 13.00/14.00h. 

Kde

CHKO Broumovsko, Adršpašsko-teplický areál, obec Zdoňov, penzion Slunovrat. 

Ubytování

Ubytování v malebném penzionu je zajištěno na dvou až čtyřlůžkových apartmánech s vlastním sociálním zařízením. Penzion je rezervován pouze pro potřeby kurzu.

Stravování

Stravování je zajištěno plnou penzí s možností celodenní svačiny. Snídaně jsou formou švédského stolu, obědy a večeře servírované. Po celý den je k dispozici kvalitní káva a čaj. Dbáme na odlehčenost jídel z důvodu náročného pohybového programu. Šéfkuchař mistr Martin Macháček v kuchyni doslova čaruje.

Případné dietetické požadavky nám sdělte a specifikujte do zprávy (e-mailu).

Cena

10.000,- Kč

Kapacita

20 osob

Poznámky

Prosíme o respektování případných vládních opatření a nařízení souvisejících se vstupem do společných prostor, vč. průkaznosti bezinfekčnosti. Zdraví a bezpečnost především. Kurz se uskuteční při registraci minimálně 10 osob.

Přihlašovací formulář