15. – 18. února 2024

Ořechový dvůr, Velké Nepodřice

V letošním roce jsme se tasili s poměrně odvážnou kurzovní nabídkou – zimě a chladu šli jsme běžecky vstříc a uskutečnili náš první zimní, protože únorový, kondiční kurz. Výsledek? Nečekaný! Penzion by býval praskal ve švech, kdybychom včas neuzavřeli registraci. Po čtyřech dnech pohybově výživného programu sešlo se tehdy na osmadvacet osob u závěrečného kolečka a slovem i pocitem na těle si lebedilo. Co naplat, musíme si to zopakovat. Zveme Vás na druhý ročník Zimního kondičního kurzu Běžecké péče v Písku.

Zázemím nám bude nově zrekonstruovaný statek Ořechový dvůr ve Velkých Nepodřicích u Písku. Pro realizaci kondičního kurzu je jako dělaný – nabízí útulné ubytování s příjemným společenským prostorem ke stravování a hovoru, disponuje vytápěným cvičebním prostorem o rozloze 200m 2 a saunou.

V programu kurzu se snoubí bloky cílící na rozvoj sportovní zdatnosti, posturální kondice a tělesné flexibility. Do kondičně orientovaného programu zařazujeme navíc bloky tzv. posturální hygieny – kompenzace na podkladě vývojové kineziologie, jógu a manuální terapii plosky a i řízenou meditaci. Kdo nepadne únavou, dočká se programu od brzkého rána do pozdního večera.

Pro koho

Náš kurz je určen veškeré sportující populaci, bez rozdílu věku a výkonnosti. Členěním do výkonnostních skupin eliminujeme obavy jako „to fyzicky nezvládnu“ a „budu poslední“. Předpokladem úspěšné realizace programu je dobrovolná účast a pozitivní naladění. Pohyb si vždy žádá kousek odhodlání a vůle.

Kdy

Příjezd je naplánován na čtvrtek 15.2. v 18.00-19.00h. Kurz končí v neděli 18.2. ve 13.00h. Kurz zahajujeme večeří a končíme obědem.

Ubytování

Ořechový dvůr (https://www.orechovydvur.cz) Penzion je rezervován pouze pro potřeby kurzu.

Kde

Střední Pootaví, Blatenská pahorkatina při vrcholu Velký Kamýk, na němž stojí celoročně otevřená turistická rozhledna. Informace o Blatenské pahorkatině

Strava

Stravování je zajištěno plnou penzí a to včetně celodenní svačiny. Snídaně jsou formou švédského stolu, obědy a večeře servírované. Dbáme na odlehčenost jídel z důvodu náročného pohybového programu. Šéfkuchař Martin Macháček činí vždy vše směrem k naší spokojenosti.

Kapacita

22 osob

Cena

10.000,-Kč (cena zahrnuje ubytování, celodenní stravu a nápoje vč. kávy a čaje, kurzovné, fyzioterapeutický dohled, saunu).

Poznámky

Případným dietetickým požadavkům a požadavkům na ubytování se snažíme vyjít maximálně vstříc (specifikace při registraci). Kurz se uskuteční pouze při registraci minimálně 12 osob.

Přihláška na kurz