S klesajícími teplotami a narůstající sněhovou pokrývkou se nemilovníci zimních sportů uchylují do svých zimovišť –  tělocvičen, hal, sálů a vyhřátých saun, kam za nimi chlad nemůže. Představa skluzu na běžkách, či výstupu na skialpech nemusí nutně sedět každému. A co teprve takový kondiční kurz v zimních časech?!

Vstříc takové představě vychází únorový kondiční kurz Běžecké péče v Adršpachu! Připravili jsme pro Vás program padnoucí všem – ať už jste v pohybu raději v teple tělocvičny, či mezi sněhovými vločkami.

„Tři dny péče o své tělo a mysl!“

Na co se v rámci třídenního kurzu zaměříme?

·      posturální kondice – posilování pohybu
·      sportovní zdatnost – vytrvalost, rychlost
·      kruhový trénink – silová vytrvalost
·      posturální hygiena – péče o plosku, strečink
·      2D analýza pohybových vzorců
·      FAPP – First Aid Posture Pack 
·      řízená relaxace
·      otužování

V kondiční části programu na účastníky čeká posilování přirozených pohybových vzorů na podkladě vývojové kineziologie – vzpor, klek, dřep, výpad aj. Obsah lekcí doplníme o využití senzomotorických a funkčních pomůcek – BOSU, Flowin, Theraband, Power Band aj.

V kompenzační části programu si pohodlně vystačíme s optimálním polohováním a vnímáním vlastního těla, přičemž lekce rozšíříme o nácvik použití Foam Rollerů a Thera Gunů.

„Cílem kurzu je po tři dny objevovat a upevňovat v tělech a myslích účastníků optimální pohybové vzory.“

Pro koho

Náš kurz je určen veškeré sportující populaci, bez rozdílu věku a výkonnosti. Předpokladem úspěšné realizace programu je dobrovolná účast a pozitivní naladění. Pohyb si vždy žádá kousek odhodlání a vůle.

Kdy

Příjezd naplánován na čtvrtek 9. 2. v 19.00/20.00 h. Kurz končí v neděli 12. 2. ve 13.30 h.

Kde

CHKO Broumovsko, Adršpašsko-teplický areál, Zdoňov, penzion Slunovrat. https://broumovsko.ochranaprirody.cz

Ubytování

Ubytování v malebném penzionu je zajištěno na dvou až čtyřlůžkových apartmánech s vlastním sociálním zařízením. Penzion je rezervován pouze pro potřeby kurzu. https://www.montana-trekking.cz/home/penzion-slunovrat/

Strava

Stravování je zajištěno plnou penzí s možností celodenní svačiny. Snídaně jsou formou švédského stolu, obědy a večeře servírované. Dbáme na odlehčenost jídel z důvodu náročného pohybového programu. Případné přiměřené dietetické požadavky nám sdělte a specifikujte do zprávy v registračním formuláři. Šéfkuchař Martin Macháček učiní vše směrem k Vaší spokojenosti.

Kapacita

18 osob

Cena

8.800,- Kč (cena zahrnuje ubytování, celodenní stravu a nápoje, kurzovné, fyzioterapeutický dohled).

Poznámky

Kurz se uskuteční pouze v případě příznivé pandemické situace. Prosíme, abyste respektovali opatření a nařízení vlády související se vstupem do společných prostor, vč. průkaznosti bezinfekčnosti. Zdraví a bezpečnost především.

Kurz se uskuteční pouze při registraci minimálně 10 osob.

Kapacita kurzu je plně vyčerpána. Případný zájem o účast směřujte na ruzeko@gmail.com.