Když se jiskří

Šest let zkušeností s pořádáním HUDY – La Sportiva běžeckých kurzů bylo o uplynulém zářijovém kurzu přetaveno v symbiotické prolnutí mezi kurzisty a lektory. Plus sedlo na mínus, přeskočila jiskra a stalo se to, před čím varuje autor klasického díla – z jiskry vzejde plamen. Zápal a nadšení nakonec neopustil skupinu jedenadvaceti účastníků až do posledního “na shledanou”. Úspěšná sportovní sešlost?

Když si s tím vyhraješ

Kremrole bez dobré náplně by byla vlastně jen kusem těsta. Penzion Slunovrat Michala Brunnera ve zdoňovské kotlině ožívá díky dobře naloženému majiteli, co je s klidem ochoten rozbourat sotva dostavěný dům a rozšířit jej o padesát čtverečních metrů, jen aby měli lidé kde cvičit a kde se scházet. Duši dobrodruha neskryje a já jsem mu vděčný za přijetí do osobní přízně. Soulad našich představ o kvalitně odvedené službě byl od začátku naší spolupráce stěžejní ingrediencí v několik let tvořeném receptu.

Těsto uváleno a upečeno, teď ještě náplň. Do mísy vložíme kvalitní program, dovednost rehabilitační a sportovní péče, empatii, přidáme lahodnou stravu z rukou mistra šéfkuchaře Martina Mechyho Macháčka. Přisypeme nadšení a erudici lektorů, trendy rehabilitační pomůcky a dosypeme špetkou nadsázky a humoru. Kdo byl ochoten si přivstat a vyběhnout “ke křížku”, měl to i se zaprášením moučkovým cukrem v podobě epického svítání. Kam se hrabe sachr!

Když máš koncepci

Naše kurzy jsou určené pro běžkyně a běžce bez rozdílu věku a výkonnosti. Programově jsme schopni vyjít vstříc aktuálním požadavkům a potřebám každé účastnici a každému účastníku. Je to tak nezbytné, dvacet programových bloků dá zabrat. Vytváříme výkonnostní skupiny dle kondice a zdravotního stavu účastníků. Stává se skoro pravidlem, že s námi kurzem prochází jedinci v procesu rekondice po prodělaném ortopedickém zákroku. S těmi předem osobně konzultujeme příhodnost jejich účasti na kurzu, respektive alternativy v programové náplni každého dne. Nešetříme na personálním obsazení a rádi si dopřáváme komfort rozložením pozornosti a sil poměrem až 1 lektor na 5 účastníků, z čehož těží obě strany. V poutavé mozaice sejde na každém jednom střípku. Podobně se i my při přípravě kurzů zaměřujeme na každý detail.

Když jsou mistry řemesla

Symbióza v realizačním lektorském družstvu je nezbytným předpokladem pro úspěšné provedení účastníků fyzicky i psychicky náročným programem kurzu. Poptat a sladit na konkrétní termín terapeuty a trenéry doslova z celých Čech je úkol nesnadný. Odměnou za vynaložené úsilí mi budiž profesionální a hlavně lidský přístup podpořený úsměvem na rtu. “Terko, máš zakázáno během obědové pauzy pracovat”, byl jsem nucen vyslovit. Práce srdcem nezná hranic a co víc, ženský prvek je v každém kolektivu nepostradatelný. “Vy všechny naše úkoly plníte s nadšením, to se to pracuje”, pronesl zase důstojník Funfálek, poznamenaný dlouholetou vojenskou službou, při večerní reflexi. Nadšení od úsvitu do soumraku, to je značka ideál. “Buďte k sobě laskaví”, moderoval ranní rozcvičení kolega Obešlo. Péči o zdraví své i ostatních má jako životní koncept. A do kupy ten, co kuchtí pastvu pro oči i žaludek, mistr šéfkuchař Macháček. Jemu se kliď z cesty, když plameny hrnce olizují. “Strava byla jako v restauraci”, pronesla po kurzu slova díků směrem do kuchyně jedna z účastnic. Hvězdný tým.

Když to běží

Zábava vypuká za kuropění, to abychom přivítali nový den s výhledy do broumovských hvozdů. Po rozmanité a dlouhé snídani se uvrtáme do programů pečujících o posturální rozvoj a korekci běžeckého kroku. S počasím se nepereme. Když zavelí na ústup do Slunovratu, využíváme rozměrných vnitřních prostor. Po obědě se šikne hodinka a půl spočinutí. Společné rozcvičení před odpoledními bloky, kávová přestávka, ještě se v závěru vycvičit a hle, zvoní se k večeři. Nenáročné večerní bloky posturální hygieny navádí účastníky k péči o plosku a rozvoji bráničního dechu. A pak? Volná zábava až do ne/povinné večerky. Vidíme se ráno!

Když se chceš přidat

Vícedenní běžecké kurzy realizujeme ve dvou variantách – kvalitativní a kvantitativní. První cílí na zkvalitnění posturálního zajištění (“držení těla”) a zkvalitnění běžeckého kroku a lze s nadsázkou napsat, že je předstupněm ke kurzu druhého typu, vhodným pro začínající a mírně pokročilé běžce. Kdo s námi okusí tuto variantu, může se nesměle přihlásit do zimního kondičního kurzu, který přes kvalitu zvládání pohybu přece jen o něco více cílí na rozvoj zdatnosti, kondice. Atmosféra zimní adršpašské krajiny je romantikou do kamene tesatelnou. Připojte se k nám a nadchněte se pro pohyb!

Zimní kondiční kurz probíhá od 9. do 12. února 2023!

Více na https://www.bezeckapece.cz/zimni-kondicni-kurz-bezecke-pece-9-12-2-2023-adrspach/